- UniMachines
- ›
- CNC-fräsmaskiner och fleroperationsmaskiner
- ›
- CNC vertikala fleroperationsmaskiner
- ›
- CNC vertikala fleroperationsmaskiner CHIRON
- ›
- CNC vertikala fleroperationsmaskiner CHIRON WZ 12W High-Speed
CNC vertikal fleroperationsmaskin CHIRON WZ 12W High-Speed
| Kategori | CNC-fräsmaskiner och fleroperationsmaskiner CHIRON › |
| Tillverkare | CHIRON › |
arkiverade ANNONS
Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | Tyskland |
| region | Nordrhein-Westfalen |
| År | 1994 |
| Garanti | Utan garanti |
| Tekniskt skick | Bra |
Specifikation | |
|---|---|
| Minsta rotationshastighet på den vertikala spindeln | 20 1/min |
| Maximal rotationshastighet på den vertikala spindeln | 10500 1/min |
| Reselängd X-axeln (mekanisk matning) | 550 mm |
| Rese längd Y-axeln (mekanisk matning) | 300 mm |
| Reselängd Z-axeln (mekanisk matning) | 425 mm |
| Maskinvikt | 4000 t |
Utrustning | |
|---|---|
| FANUC 0-M | |














































