- UniMachines
- ›
- CNC-fräsmaskiner och fleroperationsmaskiner
- ›
- CNC vertikala fleroperationsmaskiner
- ›
- CNC vertikala fleroperationsmaskiner ENSHU
- ›
- CNC vertikala fleroperationsmaskiner ENSHU D T
CNC vertikal fleroperationsmaskin ENSHU D T
Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | Tyskland |
| region | Baden-Württemberg |
| År | 1990 |
| Garanti | Utan garanti |
Specifikation | |
|---|---|
| Effekt av spindeldriv | 5.5 kW |
| Antal CNC-styrda axlar | 4 st |
| Antal verktyg i magasinet | 16 st |
| Minsta rotationshastighet på den vertikala spindeln | 120 1/min |
| Maximal rotationshastighet på den vertikala spindeln | 10000 1/min |
| Reselängd X-axeln (mekanisk matning) | 500 mm |
| Rese längd Y-axeln (mekanisk matning) | 400 mm |
| Reselängd Z-axeln (mekanisk matning) | 380 mm |
| Maximal matningshastigheten i X-axelns | 600 mm/s |
| Maximal matningshastighet i Y-axeln | 600 mm/s |
| Maximal matningshastigheten i Z-axelns | 600 mm/s |
Utrustning | |
|---|---|
| FANUC O-M | |











































