- UniMachines
- ›
- CNC-fräsmaskiner och fleroperationsmaskiner
- ›
- CNC vertikala fleroperationsmaskiner
- ›
- CNC vertikala fleroperationsmaskiner MORI SEIKI
- ›
- CNC vertikala fleroperationsmaskiner MORI SEIKI MV-40
CNC vertikal fleroperationsmaskin MORI SEIKI MV-40
| Kategori | CNC-fräsmaskiner och fleroperationsmaskiner MORI SEIKI › |
| Tillverkare | MORI SEIKI › |
arkiverade ANNONS
Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | United States |
| region | Michigan |
| År | 1993 |
| Garanti | Utan garanti |
| Inventarienummer | 12279 |
Specifikation | |
|---|---|
| Längd på arbetsbordet | 1092 mm |
| Bredd på arbetsbordet | 450 mm |
| Maximal bordet belastning (jämnt fördelad) | 998 kg |
| Effekt av spindeldriv | 7.5 kW |
| Antal CNC-styrda axlar | 3 st |
| Antal verktyg i magasinet | 20 st |
| Maximal rotationshastighet på den vertikala spindeln | 8000 1/min |
| Reselängd X-axeln (mekanisk matning) | 800 mm |
| Rese längd Y-axeln (mekanisk matning) | 409 mm |
| Reselängd Z-axeln (mekanisk matning) | 508 mm |
| Maximal matningshastigheten i X-axelns | 333.3 mm/s |
| Maximal matningshastighet i Y-axeln | 333.3 mm/s |
| Maximal matningshastigheten i Z-axelns | 250 mm/s |
Utrustning | |
|---|---|
| FANUC MF-M 4 | |
| Flytande kylsystem | |













































