- UniMachines
- ›
- CNC-svarv och svarvar
- ›
- CNC vertikala revolvervarvar
- ›
- CNC vertikala revolvervarvar DOOSAN
- ›
- CNC vertikala revolvervarvar DOOSAN V 450
CNC vertikala torn svarv DOOSAN V 450
Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | United States |
| region | Michigan |
| År | 2005 |
| Garanti | Utan garanti |
Specifikation | |
|---|---|
| Diameter på bordet | 381 mm |
| Maximala styrdiameter | 580 mm |
| Maximal matningshastighet av tvärbalken | 20 m/min |
| Maximal matningshastighet av vagnen över tvärbalken | 20 m/min |
| Maximal effekt av frässpindel | 22 kW |
| Totalt antal verktyg i tornet | 12 st |
Utrustning | |
|---|---|
| FANUC 21i-T | |













































