- UniMachines
- ›
- CNC-fräsmaskiner och fleroperationsmaskiner
- ›
- CNC vertikala fleroperationsmaskiner
- ›
- CNC vertikala fleroperationsmaskiner OKUMA
- ›
- CNC vertikala fleroperationsmaskiner OKUMA MA-550 VB
CNC vertikal fleroperationsmaskin OKUMA MA-550 VB
Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | United States |
| region | Florida |
| År | 2012 |
| Garanti | Utan garanti |
Specifikation | |
|---|---|
| Längd på arbetsbordet | 1300 mm |
| Bredd på arbetsbordet | 560.1 mm |
| Effekt av spindeldriv | 22.4 kW |
| Antal verktyg i magasinet | 48 st |
| Maximal rotationshastighet på den vertikala spindeln | 6000 1/min |
| Reselängd X-axeln (mekanisk matning) | 1300 mm |
| Rese längd Y-axeln (mekanisk matning) | 560.1 mm |
| Reselängd Z-axeln (mekanisk matning) | 560.1 mm |
Utrustning | |
|---|---|
| OKUMA OSP-E 200 M | |
| Flytande kylsystem | |









































