- UniMachines
- ›
- CNC-fräsmaskiner och fleroperationsmaskiner
- ›
- CNC vertikala fleroperationsmaskiner
- ›
- CNC vertikala fleroperationsmaskiner OKUMA
- ›
- CNC vertikala fleroperationsmaskiner OKUMA MC-40 VA
CNC vertikal fleroperationsmaskin OKUMA MC-40 VA
Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | United States |
| region | Florida |
| År | 2002 |
| Garanti | Utan garanti |
Specifikation | |
|---|---|
| Längd på arbetsbordet | 762 mm |
| Bredd på arbetsbordet | 406.4 mm |
| Effekt av spindeldriv | 7.5 kW |
| Antal verktyg i magasinet | 20 st |
| Maximal rotationshastighet på den vertikala spindeln | 6000 1/min |
| Reselängd X-axeln (mekanisk matning) | 762 mm |
| Rese längd Y-axeln (mekanisk matning) | 381 mm |
| Reselängd Z-axeln (mekanisk matning) | 450.1 mm |
Utrustning | |
|---|---|
| OKUMA OSP 700 M | |
| Flytande kylsystem | |










































