- UniMachines
- ›
- CNC-fräsmaskiner och fleroperationsmaskiner
- ›
- CNC vertikala fleroperationsmaskiner
- ›
- CNC vertikala fleroperationsmaskiner OKUMA
- ›
- CNC vertikala fleroperationsmaskiner OKUMA MC-V 4020
CNC vertikal fleroperationsmaskin OKUMA MC-V 4020
Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | United States |
| region | Florida |
| År | 2008 |
| Garanti | Utan garanti |
Specifikation | |
|---|---|
| Längd på arbetsbordet | 1228.6 mm |
| Bredd på arbetsbordet | 508 mm |
| Effekt av spindeldriv | 14.9 kW |
| Antal verktyg i magasinet | 32 st |
| Maximal rotationshastighet på den vertikala spindeln | 8000 1/min |
| Reselängd X-axeln (mekanisk matning) | 1016 mm |
| Rese längd Y-axeln (mekanisk matning) | 510.5 mm |
| Reselängd Z-axeln (mekanisk matning) | 449.6 mm |
Utrustning | |
|---|---|
| OKUMA OSP-200 M | |
| Roterande arbetsbord | |









































